Agnieszka Gierszon

Okręg nr 1 – Nowa Praga, Pelcowizna, miejsce nr 7

Kandydatka bezpartyjna z Porozumienia dla Pragi

Jestem fanką i mieszkanką Placu Hallera, żoną swojego męża i mamą przedszkolaka uczęszczającego do jednego z praskich przedszkoli.

Pracuję jako diagnostka laboratoryjna w jednym z instytutów naukowo-badawczych. Zdobyłam stopień doktora nauk medycznych i tytuł specjalistki w dziedzinie transfuzjologii. Wiedzą i doświadczeniem dzielę się z uczestnikami szkoleń dla diagnostów i lekarzy, pełnię też rolę ekspertki jednego z portali o zdrowiu. Od kilku lat jestem również sekretarzem ogólnopolskiego związku zawodowego pracowników laboratoriów.

Jako członkini zarządu wspólnoty mieszkaniowej angażowałam się m.in. w remont naszego bloku, obejmujący odnowienie klatek schodowych oraz czyszczenie elewacji, dzięki czemu mieszkam teraz w pierwszym kompleksowo wyremontowanym budynku na całym Placu. Jako zarząd pozyskaliśmy liczne dofinansowania i wygrywaliśmy konkursy na proekologiczną działalność wspólnoty, w tym montaż paneli fotowoltaicznych. Wspólnie z sąsiadami zdobyliśmy dzielnicowe środki na remont i oświetlenie zaniedbanego dotychczas podwórka; co roku pozyskujemy też granty i dofinansowania na jego dalsze zazielenianie, organizujemy akcje porządkowe i dosadzamy kolejne rośliny. W związku z tym, że zdobyliśmy również dofinansowanie na ekologiczne zbiorniki na deszczówkę, naszą zieleń podlewamy naturalnie i bezkosztowo.
Jako członkini stowarzyszenia Porozumienie dla Pragi angażowałam się m. in. w akcje zamalowywania mowy nienawiści na praskich budynkach, sprzątanie ulic i skwerów, dosadzanie i pielęgnację roślin; składałam też do Budżetu Obywatelskiego projekty dotyczące zazielenienia i doświetlenia ulicy Jagiellońskiej.

Jako kandydatce do Rady Dzielnicy zależy mi na tym, żeby nasza okolica była jak najzieleńsza, bezpieczna, wyremontowana i uporządkowana, a nasze dzieci uczyły się w bezpiecznych przedszkolach i szkołach, do których dotrą po zadbanych chodnikach i drogach rowerowych.

Materiał KKW Lewica