W dniach 15 – 30 czerwca mieszkańcy i mieszkanki m.st. Warszawy będą mogli głosować w edycji Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok. Jak co roku rekomendujemy głosowanie na projekty dotyczące m.in. zieleni, poprawy estetyki przestrzeni publicznych na Pradze, sytuacji pieszych i rowerzystów.
Poniżej prezentujemy listę projektów dzielnicowych i ogólnomiejskich, na które rekomendujemy oddać głos. To od Was zależy, co zmieni się na Pradze i w całym mieście dzięki budżetowi obywatelskiemu.

Zagłosuj online lub w Urzędzie Dzielnicy

Głos można oddać online na bo.um.warszawa.pl albo stacjonarnie w urzędach dzielnic. Wybrać można 15 projektów w danej dzielnicy i 10 projektów ogólnomiejskich. Warto pamiętać, że głosować mogą też dzieci oraz młodzież. Nie trzeba być zameldowanym w Warszawie – wystarczy tu mieszkać.

Zagłosuj dla Pragi w Budżecie Obywatelskim!

Wszystkie projekty dla Pragi!

Oto lista wszystkich zgłoszonych przez nas projektów. Zgłosiliśmy zarówno projekty dzielnicowe, jak i ogólnomiejskie.

Budżet Obywatelski 2024 Dla Pragi

Projekty dzielnicowe

Większość zgłoszonych przez nas lub popieranych projektów ma zasięg i charakter dzielnicowy i jest wynikiem rozmów z mieszkańcami oraz długich narad we wspólnym gronie. Niestety, w trakcie weryfikacji część z nich zostało poważnie okrojonych lub odrzuconych przez Urząd Dzielnicy, jak np. projekt dotyczący wytyczenie nowych chodników.

Te projekty nie mają na celu reklamowania żadnych ugrupowań politycznych, nie są zgłaszane masowo przez radnych i pochodzą od ludzi, którzy faktycznie mieszkają na Pradze, działają tutaj i znają jej bolączki. Mamy nadzieję, że zostanie to docenione Waszymi głosami?

Numer projektu Tytuł projektu

3

Zielone ściany dla Pragi

12

Wyrzucamy beton – sadzimy zieleń

15

Nowe drzewa i krzewy dla Pragi

21

Chrońmy zieleń na Pradze

22

Nowoczesna siłownia plenerowa

23

Stop latającym śmieciom

30

Rozbetonowujemy i ukwiecamy podwórka

32

Nowa zieleń przyuliczna w miejsce betonu

44

Zielone ulice Pragi

49

Cała Praga na rowery – nowe stojaki

50

Nowe zielone skwery Pragi

Zagłosuj dla Pragi w Budżecie Obywatelskim!

Projekty ogólnomiejskieZgłosiliśmy także trzy projekty ogólnomiejskie, które w swoim zakresie będą dotyczyły Pragi-Północ lub istotnych spraw takich jak uzupełnianie brakującej infrastruktury rowerowej.Zgłosiliśmy także projekty ogólnomiejskie, które w swoim zakresie będą dotyczyły Pragi-Północ lub istotnych spraw takich jak uzupełnianie brakującej infrastruktury rowerowej. Polecamy również wybrane projekty ogólnomiejskie, niekoniecznie naszego autorstwa, ale także bardzo korzystne dla mieszkańców Warszawy, zwłaszcza tych z prawej strony Wisły.

Numer projektu Tytuł projektu

18

Stojaki rowerowe na ulicach i podwórkach

38

Mniej pyłu w Warszawie

46

Czyste parki w całej Warszawie

55

Mniej betonu, więcej zieleni

60

Dobre drogi rowerowe

63

Wygodne drogi dla rowerów

115

Drzewa dające cień na placach zabaw

Zagłosuj dla Pragi w Budżecie Obywatelskim!

Podoba ci się to, co robimy dla Pragi? Wesprzyj nas!Wesprzyj nas tradycyjnym przelewem. Jesteśmy też na Patronite! Możesz nas wesprzeć wchodząc na nasz profil i wybierając próg wsparcia (od 10 do 100 zł miesięcznie).