Od dawna, na bazie naszych doświadczeń, planowaliśmy stworzenie podręcznej publikacji pokazującej jak działać na rzecz zmian w najbliższej okolicy. Jesienią 2022 roku nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Inna Przestrzeń i Centrum Wsparcia Koordynacji.

Jej efektem były działania terenowe realizowane wspólnie z mieszkankami i mieszkańcami naszego miasta i dzielnicy, którzy przybyli tutaj z Ukrainy – razem sadziliśmy cebule wiosennych kwiatów, usuwaliśmy bazgroły i mowę nienawiści z fasad praskich kamienic, a także rozmawialiśmy m.in. o budżecie obywatelskim.

Poradnik Aktywności Lokalnej

Owocem współpracy jest również wydana pod koniec ubiegłego roku wyjątkowa, dwujęzyczna publikacja pt. „PORADNIK AKTYWNOŚCI LOKALNEJ. Działamy dla Pragi. ПОРАДНИК З АКТИВІЗАЦІЇ МІСЦЕВОЇ ГРОМАДИ. Діємо для Праги”. Autorkami i autorami treści są członkinie i członkowie naszego stowarzyszenia „Porozumienie dla Pragi”. Publikację przetłumaczyła na język ukraiński Natalka Dovha, a całość zaprojektował Kuba Rudziński (Studio Lekko).

Projekt polsko-ukraińskiej aktywizacji lokalnej, jak również dwujęzyczny Poradnik zainicjowała, koordynowała i współtworzyła Anna Tomaszewska. Publikacja powstała dzięki wsparciu Unicef Poland oraz m.st. Warszawy. Działania lokalne realizowane były także we współpracy z Armią Zbawienia Warszawa.

Wydawcą Poradnika jest Fundacja Inna Przestrzeń.

Jak przeczytać poradnik?

Poradnik dostępny jest w wersji drukowanej (jeżeli potrzebujesz egzemplarza papierowego, skontaktuj się z nami) oraz online.

PRZECZYTAJ PORADNIK ONLINE

Tablice na altany śmietnikowe

Przykładowa tablica informacyjna na altany śmietnikowe.

Pobierz wersję do druku.

Зразок інформаційної таблиці для сміттєвих альтанок.

Завантаж версію для друку.

Wesprzyj nas

Podoba ci się to, co robimy i chcesz wesprzeć nasze działania? Dowiedz się, jak to zrobić tutaj albo skorzystaj z Patronite.