W wyborach do Rady Dzielnicy Praga-Północ w 2024 roku z ramienia Porozumienia dla Pragi wybrano troje radnych:

Wanda Grudzień

672 głosy – Okręg wyborczy nr 1

E-mail: wgrudzien@radni.um.warszawa.pl

Od 2018 roku zabiega o zieleńszą, ładniejszą i bezpieczniejszą Pragę. Działa w Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego oraz w zarządzie swojej wspólnoty mieszkaniowej. Pracuje w dziale finansowym w międzynarodowej firmie. W wolnym czasie lubi spacerować po Pradze z psem Pankracym i dbać o swoją działkę ROD.

Zainicjowała zbiórkę podpisów pod petycją ws. remontu jezdni i chodników na pl. Hallera, dzięki czemu na rok 2024 przyznano pierwsze środki na ten cel. Dzięki jej staraniom na podwórkach Pragi II i III wprowadzono identyfikatory uprawniające do parkowania tylko mieszkańców oraz kontraruch na ulicach jednokierunkowych i ustawiono stojaki rowerowe na kilku podwórkach. Pomagała także nagłaśniać plany otwarcia sklepów całodobowych z alkoholem na skwerze Szymanowskiego (nie powstał) i przy ul. Darwina (skrócił godziny otwarcia). Interweniowała również w sprawie uciążliwej działalności sklepów całodobowych przy Stalowej i Inżynierskiej, zbierając podpisy pod wnioskiem o przeprowadzenie konsultacji ws. ograniczeń w nocnej sprzedaży alkoholu. W ramach realizacji zwycięskich projektów do Budżetu Obywatelskiego jej autorstwa w MAL-u Śliwka wykonano nowe nasadzenia i przeprowadzono warszaty ogrodnicze, nasadzono nowe drzewa na Śliwicach oraz zakupiono sprzęt do sprzątania brzegu Wisły.

Krzysztof Michalski

800 głosów – Okręg wyborczy nr 2 – Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy

Email: kmichalski@radni.um.warszawa.pl

Społecznik działający dla Pragi od wielu lat. Współzakładał stowarzyszenie “Porozumienie dla Pragi”, jest Społecznym Opiekunem Zabytków, członkiem komitetu rewitalizacji, przez wiele lat szefował Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego. Jest również członkiem zarządu wspólnoty mieszkaniowej budynku, w którym mieszka. Na co dzień pracuje w jednej z warszawskich korporacji.

Przez lata działalności na Pradze udało mu się doprowadzić do wielu pozytywnych zmian – zainicjował powstanie zielonego skweru na Kępnej, był jednym z pomysłodawców budowy kładki przez Wisłę, doprowadził do wymiany wszystkich latarń w Parku Praskim na bardziej ekologiczne, ledowe. Z sukcesami walczy o poprawę sytuacji pieszych – był jednym z inicjatorów przywrócenia przejść naziemnych przez Targową oraz stworzenia przejścia przez al. Solidarności na wysokości ul. Rzeszotarskiej. Wspiera właścicieli zabytków w przygotowaniu się do konserwatorskich remontów – jest współautorem trzech poradników dobrych praktyk architektonicznych o praskich kamienicach, fabrykach oraz o powojennych osiedlach Praga I i II). Był pomysłodawcą stworzenia na Pradze modelowego miejsca aktywności lokalnej – Domu Sąsiedzkiego „Moje Szmulki”. Zna dobrze potencjał Pragi, ale i problemy, z jakimi na co dzień boryka się nasza dzielnica i jej mieszkańcy.

Karolina Siatkowska-Luśtyk

260 głosów – Okręg wyborczy nr 2

Email: ksiatkowska@radni.um.warszawa.pl

Pragę Północ zna od dziecka, poniewa tu się urodziłam i wychowała – i to ukształtowało ją jako człowieka. Na jednym z praskich podwórek dorastał, a z czasem obserwowała, jak dzielnica się zmienia. Aktualnie mieszka tu z mężem i dwójką dzieci.

Z wykształcenia jest PR-owcem, jej drugi kierunek to dietetyka. Obecnie prowadzi Fundację Czasu Wolnego “ToTu” i wspólnie z koleżankami wspieram zajęciami dzieci, młodzież i seniorów. Prowadzi m.in. bezpłatne warsztaty dla lokalnej młodzieży z zakresu zdrowia i świadomego żywienia w duchu zero waste, ekologii i historii Pragi. Organizuje Dzień Dziecka i spotkania integrujące lokalną społeczność. W wolnym czasie uprawia sport – rower nad Wisłą, rolki na stadionie.

Od lat angażuje się w zmiany na lokalnym „podwórku”: zainicjowała powstanie wiaty rowerowej, zabiega o poprawę bezpieczeństwa – z jej inicjatywy kamienica została doposażona w domofon oraz wspiera lokatorów we wszelkich innych bieżących sprawach.

Klub Radnych

Ponadto członkami naszego klubu Porozumienie dla Pragi / Nowa Lewica / Razem / Miasto Jest Nasze w Radzie Dzielnicy Praga-Północ są także Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Mariusz Borowski (Nowa Lewica), Jakub Piasecki (Lewica Razem) oraz Antonina Wróblewska (Miasto Jest Nasze).