Jacek Paluch

Okręg nr 3 – Szmulowizna, Michałów, Stara Praga, miejsce nr 7

Urodziłem się w Szpitalu Praskim i większość życia spędziłem po tej stronie rzeki. Uczęszczałem między innymi do Zespołu Szkół Zawodowych przy FSO. Mieszkam na ul. Ząbkowskiej. Jestem ojcem trójki dorosłych już dzieci i dziadkiem. Aktualnie pracuję w obsłudze klienta w jednej z sieci elektromarketów, a za 22 miesiące zostanę emerytem. Wolny czas spędzam aktywnie na zielonym brzegu Wisły lub na rzece.

Moją działalność społeczną zacząłem od obrony Osiedla Domków Fińskich na Jazdowie, kilkanaście lat temu. Wspieram działania propiesze i prorowerowe w naszej dzielnicy oraz wszelką formę zazielenienia i ochrony przyrody Pragi. Biorę czynny udział w akcjach sprzątania brzegów Wisły. Uczestniczę w grupach „Otwarty Jazdów” oraz „Dziki Golędzinów”, a od kilku miesięcy jestem oficjalnie członkiem Warszawskiego Komitetu Rewitalizacji przy Prezydencie m.st. Warszawa jako reprezentant mieszkańców Starej Pragi. Aktywnie wspierałem społeczność Klubokawiarni “Nasza” przy ulicy Stalowej w trakcie niedawnych zmian personalnych wśród pracowników kawiarni. W “Porozumieniu dla Pragi” zajmowałem się m.in. sprawami zieleni oraz pomocą przy zbiórce podpisów pod wnioskami do Rady Miasta o nadanie nazwy Parkowi Michałowskiemu i skwerowi Judyty Zbytkower.

Jako radny będę zabiegał o szybsze remonty miejskich kamienic i pustostanów, poprawę  bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, więcej zieleni, czyste ulice i podwórka oraz sprawy seniorów – w końcu sam nim jestem. Bezpieczniej, ciszej, czyściej!

Materiał KKW Lewica