Karol Pogorzelski

Okręg nr 2 – Stara Praga, Nowa Praga, Port Praski, miejsce nr 6

Kandydat bezpartyjny z Porozumienia dla Pragi

Nazywam się Karol Pogorzelski i od urodzenia jestem związany z prawą stroną Wisły. Pierwsze lata mojego życia spędziłem na Tarchominie od ósmego roku życia zamieszkałem w Starej Miłosnej. Do liceum chodziłem na Grochowie (XIX L.O. im Powstańców Warszawy) a wolne chwile spędzałem ze znajomymi w Parku Skaryszewskim. Cztery lata temu wraz z żoną i dzieckiem zamieszkaliśmy na Nowej Pradze, przy ulicy Środkowej.

Jestem doktorem nauk ekonomicznych, ale nie pracuję na uczelni, tylko w zespole ekonomistów jednego z polskich banków. Mam dużą wiedzę w dziedzinie finansów publicznych, którą chciałbym spożytkować pracując nad poprawą przejrzystości i efektywności finansów naszej dzielnicy. Interesuję się również filozofią, w której zdobyłem tytuł magistra.

Od czterech lat angażuję się w działalność Stowarzyszenia “Porozumienie dla Pragi”. Uczestniczyłem w kilku akcjach zamalowywania bazgrołów na ścianach praskich kamienic, w tym jedną z nich – na 11 listopada organizowałem. Wraz z sąsiadami ze Stalowej rozbetonowaliśmy fragment ulicy, aby wywrzeć na urzędników miasta naciska na zazielenienie tej ulicy. Nasza akcja zakończyła się częściowym sukcesem — nowe nasadzenia się pojawiły, ale nie są niestety zadbane i w wielu miejscach nie wyglądają dobrze – zajmę się tym jako radny. Niezrażony tym sadzę regularnie rośliny i cebulki kwiatowe na Środkowej, na Stalowej, na placu zabaw przy ul. Równej i na Szmulkach. Zazieleniałem też opuszczone donice przy ulicy 11 listopada. Jako radny dzielnicy chciałbym zadbać o to, by praskie ulice były częściej sprzątane a zieleń regularnie podlewana i pielęgnowana.

Jako radny chciałbym się również zająć poprawą jakości edukacji na Pradze Północ. Za dwa lata mój syn pójdzie do szkoły podstawowej i zależy mi na tym, by była to dobra i bezpieczna szkoła w naszej dzielnicy. Będę zabiegał o nawiązanie współpracy praskich szkół z Centrum Nauki Kopernik, w którym pracują specjaliści w zakresie metodyki nauczania. Sądzę, że to wspólnie z nimi powinniśmy pracować nad poprawą edukacji na Pradze Północ.

Materiał KKW Lewica