Karolina Siatkowska-Luśtyk

Okręg nr 2 – Stara Praga, Nowa Praga, Port Praski, miejsce nr 4

Kandydatka bezpartyjna z Porozumienia dla Pragi

Nazywam się Karolina Siatkowska-Luśtyk. Pragę Północ znam od dziecka, ponieważ tu się urodziłam i wychowałam – i to mnie ukształtowało jako człowieka. Na jednym z praskich podwórek dorastałam, a z czasem obserwowałam, jak dzielnica się zmienia. Aktualnie mieszkam tu z mężem i dwójką dzieci.

Z wykształcenia jestem PR-owcem, mój drugi kierunek to dietetyka. Obecnie prowadzę Fundację Czasu Wolnego “ToTu” i wspólnie z koleżankami wspieramy zajęciami dzieci, młodzież i seniorów. Prowadzimy m.in. bezpłatne warsztaty dla lokalnej młodzieży z zakresu zdrowia i świadomego żywienia w duchu zero waste, ekologii i historii Pragi. Organizujemy Dzień Dziecka i spotkania integrujące lokalną społeczność.
W wolnym czasie uprawiam sport – rower nad Wisłą, rolki na stadionie.

Od lat angażuję się w zmiany na lokalnym „podwórku”: zainicjowałam powstanie wiaty rowerowej, zabiegam o poprawę bezpieczeństwa – z mojej inicjatywy kamienica została doposażona w domofon oraz wspieram lokatorów we wszelkich innych bieżących sprawach.

Dla Pragi pragnę kompleksowego zaopiekowania, tak aby służyła swoim mieszkańcom i mieszkankom. Powinno pojawić się dużo zieleni, nie tylko nowych nasadzeń, ale również odpowiednia ich pielęgnacja. Do tego ścieżki rowerowe, które pozwolą swobodnie przemieszczać się po dzielnicy i będą bezpieczne, troska o nasze wspaniałe kamienice, ich modernizację i wykorzystanie potencjału.

Ponieważ jestem mamą dzieci uczęszczających do podstawówki na Pradze, bardzo ważne jest dla mnie wsparcie tego sektora tak, aby każda szkoła była mądrze zarządzana, uczniowie wspierani i szanowani, a kadra pedagogiczna doceniona. Dzięki temu w szkołach będzie można czuć się dobrze i bezpiecznie. Świadoma edukacja to taka, w której młody człowiek po opuszczeniu szkoły będzie umiał o siebie zadbać, zarówno o zdrowie psychiczne (radzenie sobie ze stresem), jak i fizyczne (aktywność fizyczna i zdrowa dieta), będzie świadomy swoich umiejętności i z zaufaniem podejdzie do kolejnych wyzwań. Pragnę, aby dzieci i młodzież miały gdzie aktywnie spędzać czas wolny, aby nowa infrastruktura była przystosowana dla młodych mieszkańców i stanowiła konkurencję dla cyfrowej rzeczywistości. Ostatnim elementem jest transport publiczny, który w pewnych miejscach jest skrajnie nieprzemyślany i niefunkcjonalny. Praga jest cudowną dzielnicą z ogromnym potencjałem i wspaniałymi mieszkańcami, pozwólmy jej rozkwitnąć na wiosnę!

Materiał KKW Lewica