Monika Ostrowska

Okręg nr 2 – Stara Praga, Nowa Praga, Port Praski, miejsce nr 9

Kandydatka bezpartyjna z Porozumienia dla Pragi

Urodziłam się w Szpitalu Praskim i od kilkunastu lat mieszkam na osiedlu Syrkusów (Praga I). Jestem mamą Alicji i Mai oraz babcią Antosi i Amelki. Członkami mojej rodziny są także pies Asa i kot Azor.

Obecnie zajmuję się pracą na rzecz swojej wspólnoty mieszkaniowej. Przewodniczę jej oraz kompleksowo nią zarządzam. Wolny czas spędzam na działce ROD. Uwielbiam zwierzęta, kino, taniec i tenis stołowy.

W ramach swoich działań czynnie wspomagałam projekty rewitalizacji praskich podwórek. Wielokrotnie występowałam do władz miasta o uporządkowanie parkowania w okolicy ul. Św. Cyryla i Metodego. Doprowadziłam do wprowadzenia identyfikatorów, dzięki czemu przy drogach wewnętrznych osiedla mogą parkować tylko mieszkańcy. Ocaliłam ponad stuletni dąb, dzięki czemu pod oknami mieszkańców nie powstał parking dla ponad czterdziestu samochodów.

Jako radna będę otwarta na inicjatywy i potrzeby mieszkańców. Chciałabym przyspieszyć remonty pustostanów i doprowadzić do wyznaczenia bezpiecznych przejść za CH Wileńska. Uważam, że Praga powinna być bardziej inkluzywna i będę zabiegać o to, by taką się stała. Będę starać się również o nowe inwestycje dla dzielnicy i lepsze warunki do rozwoju przedsiębiorczości.

Materiał KKW Lewica