Sylwester Klimiuk

Okręg nr 3 – Szmulowizna, Michałów, Stara Praga, miejsce nr 9 (ostatni na liście)

Kandydat bezpartyjny z Porozumienia dla Pragi

Z dzielnicą Praga-Północ jestem związany ponad 25 lat, początkowo mieszkałem na Starej Pradze, a następnie na Szmulowiźnie. Życzliwi sąsiedzi i dobra komunikacja, przekonały mnie do pozostaniu tutaj na stałe. Wraz z żoną i synem przez cały czas odczuwamy radość z bycia częścią tej wspaniałej lokalnej społeczności.

Jestem człowiekiem o wielu umiejętnościach, które stale rozwijam. Obecnie zajmuję się realizacją projektów strategicznych w jednej z największych polskich firm. Wolny czas lubię spędzać przede wszystkim z rodziną oraz na działalności w organizacji pozarządowej. A jak starcza mi czasu, to chętnie fotografuję, spaceruję i ciągle uczę się czegoś nowego.

Od wielu lat angażuję się na rzecz naszej Pragi, społeczności lokalnej oraz praskich organizacji pozarządowych. Jestem członkiem Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego, Warszawskiego Komitetu Rewitalizacji oraz Rady Osiedla Kijowska. Byłem współautorem projektu Domu Sąsiedzkiego “Moje Szmulki”, realizującego od 2018 roku działania związane z rozwojem wspólnot i społeczności lokalnych. Jako współautor inicjatywy “Praskie rewolucje reklamowe” doprowadziłem do poprawy estetyki witryn wybranych praskich rzemieślników. Byłem zaangażowany w działania dotyczące utworzenia Parku Michałowskiego, skweru Judyty Zbytkower oraz skweru Mariana Pozorka. Współorganizowałem na terenie Szmulek otwarte, sąsiedzkie pikniki, plenerowe przedstawienia teatralne, spacery, gry miejskie oraz wydarzenia artystyczne. Za projekt “Moc włóczki na Szmulkach”, polegający na zdobieniu ulicy Kawęczyńskiej rękodziełem, otrzymaliśmy Warszawską Nagrodę Edukacji Kulturalnej. Wspierałem seniorów przy obsłudze współczesnego cyfrowego świata oraz inicjatywy zmierzające do ograniczenia nocnej sprzedaży alkoholu.

Jako radny będę zabiegał o: rozwój na terenie Szmulowizny programów społeczno-kulturalnych dostępnych dla każdego, szybsze remonty miejskich kamienic i pustostanów, uregulowanie własności gruntów, likwidację barier architektonicznych, zielone skwery zamiast klepisk, czyste ulice i podwórka oraz o sprawy seniorów – w końcu to również nasza przyszłość.

Materiał KKW Lewica