Tomasz Wrzosek

Okręg nr 3 – Szmulowizna, Michałów, Stara Praga, miejsce nr 5

Kandydat bezpartyjny z Porozumienia dla Pragi

Od 15 lat mieszkam na Pradze – najpierw przy ul. Wołomińskiej, a obecnie Łochowskiej. Tu w Szpitalu Praskim urodziła się trójka moich dzieci. Tu uczą się w dwóch praskich szkołach. Jestem przewodniczącym Rady Rodziców w jednej z nich i członkiem Prezydium Rady Rodziców w drugiej. Współuczestniczyłem w pozyskiwaniu funduszy na rozwój tych placówek. W ostatnich tygodniach udało nam się na przykład uzyskać 572 000 zł na budowę boiska szkolnego.

Z wykształcenia jestem informatykiem. Obecnie pracuję w Praskiej Zajezdni Tramwajów Warszawskich. Zarządzam prawie 300-osobową grupą pracowników.

Ważne są dla mnie sprawy związane z dobrą edukacją, likwidacją barier architektonicznych m. in. dla osób z niepełnosprawnościami oraz rodziców z wózkami dziecięcymi. Wiem, jak doprowadzić do wyrównania szans praskich dzieci z innymi młodymi warszawiakami. Mam wiele pomysłów na szybkie, proste i skuteczne poprawienie komunikacji na samej Pradze i jej połączeń z innymi dzielnicami. Wiem, co zrobić, aby spacer po chodniku nie powodował konieczności omijania psich odchodów, szkieł i śmieci. Jestem zwolennikiem ograniczenia nocnego handlu alkoholem oraz zmniejszenia liczby punktów jego sprzedaży w dzielnicy. Bliskie są mi sprawy związane z bezpieczeństwem mieszkańców, a w szczególności – uczestników ruchu drogowego. Jestem osobą bezpartyjną znającą potrzeby prażan i prażanek.

Materiał KKW Lewica