Wanda Grudzień

Okręg nr 1 – Nowa Praga, Pelcowizna, miejsce nr 2

Kandydatka bezpartyjna z Porozumienia dla Pragi

Od 2018 roku zabiegam o zieleńszą, ładniejszą i bezpieczniejszą Pragę jako członkini stowarzyszenia „Porozumienie dla Pragi”. Działam w Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego oraz w zarządzie swojej wspólnoty mieszkaniowej. Pracuję w dziale finansowym w międzynarodowej firmie. W wolnym czasie lubię spacerować po Pradze z moim psem Pankracym i dbać o swoją działkę ROD.

Zainicjowałam zbiórkę podpisów pod petycją ws. remontu jezdni i chodników na pl. Hallera, dzięki czemu na rok 2024 przyznano pierwsze środki na ten cel. Dzięki moim staraniom na podwórkach Pragi II i III wprowadzono identyfikatory uprawniające do parkowania tylko mieszkańców oraz kontraruch na ulicach jednokierunkowych i ustawiono stojaki rowerowe na kilku podwórkach. Pomagałam także nagłaśniać plany otwarcia sklepów całodobowych z alkoholem na skwerze Szymanowskiego (nie powstał) i przy ul. Darwina (skrócił godziny otwarcia). Interweniowałam również w sprawie uciążliwej działalności sklepów całodobowych przy Stalowej i Inżynierskiej, zbierając podpisy pod wnioskiem o przeprowadzenie konsultacji ws. ograniczeń w nocnej sprzedaży alkoholu. W ramach realizacji moich zwycięskich projektów do Budżetu Obywatelskiego w MAL-u Śliwka wykonano nowe nasadzenia i przeprowadzono warszaty ogrodnicze, nasadzono nowe drzewa na Śliwicach oraz zakupiono sprzęt do sprzątania brzegu Wisły.

Jako radna będę walczyć o rozbetonowywanie i remonty podwórek oraz o lepsze utrzymanie zieleni. Zależy mi na poprawie infrastruktury rowerowej. Będę zabiegać o częstsze sprzątanie ulic i trawników oraz poprawę bezpieczeństwa przy placówkach oświatowych. Będę również kontynuować działania na rzecz ograniczeń w nocnej sprzedaży alkoholu.

Materiał KKW Lewica