Uporządkowanie parkowania na Pradze? Więcej miejsc postojowych dla Mieszkańców i Mieszkanek? Zadbana zieleń? Szansę na to daje zmiana granic Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego na Pradze-Północ.

Zaczynamy zbierać podpisy za przeprowadzeniem konsultacji społecznych w tej sprawie:

? Uważamy, że od kilku lat Praga jest wykorzystywana jako jeden wielki DARMOWY parking Park & Ride przez mieszkańców innych dzielnic/miejscowości podwarszawskich i chcemy to zmienić.

? Okolice Konesera od miesięcy są rozjeżdżane przez kierowców spoza Pragi, którzy chcą zaoszczędzić na parkingu podziemnym.

? Abonament dla mieszkańców kosztuje 30 zł/rocznie, strefa faworyzuje tych, co tu mieszkają

? SPPN dobrze się sprawdza w dzielnicach o zwartej i gęstej zabudowie (Śródmieście, Ochota, część Pragi-Północ), gdzie kamienice nie mają podziemnych parkingów.

? Strefa uporządkuje praskie ulice. Miasto by wyznaczyć legalne miejsca, będzie musiało tworzyć pełnowartościowe miejsca, np. zmieniając organizację ruchu na jednokierunkową.

? Potrzebujemy 1000 podpisów pełnoletnich Mieszkańców i Mieszkanek Warszawy (podpisów ręcznych, nie elektronicznych) pod wnioskiem i możemy iść prosto do Prezydenta m.st. Warszawy.

? Wszystkie potrzeby i wątpliwości parkingowe będzie można wyjaśnić i zgłaszać podczas konsultacjach społecznych – gdy wniosek o ich przeprowadzenie zostanie rozpatrzony pozytywnie.

? Prosimy Was, podobnie jak my, Mieszkańców i Mieszkanki Pragi, a także radnych dzielnicy o wsparcie.

?Zachęcamy do wydrukowania wniosku i listy do zbiórki podpisów i wsparcia naszej inicjatywy.

?Będziecie też mogli spotkać nas na ulicach Pragi – o szczegółach będziemy informować.

Poniżej łącza do wniosku i karty do zbiórki podpisów:

http://www.porozumieniedlapragi.pl/wp-content/uploads/2019/03/SPPN_wniosek.pdf

http://www.porozumieniedlapragi.pl/wp-content/uploads/2019/03/SPPN_karta.pdf