W wyniku wyborów z dnia 7 kwietnia 2024 roku z ramienia Porozumienia dla Pragi wprowadzono w wyborach w 2024 roku troje radnych – Wandę Grudzień, Krzysztofa Michalskiego i Karolinę Siatkowską-Luśtyk.

Ponadto członkami naszego klubu Porozumienie dla Pragi / Nowa Lewica / Razem / Miasto Jest Nasze w Radzie Dzielnicy Praga-Północ są także Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Mariusz Borowski (Nowa Lewica), Jakub Piasecki (Lewica Razem) oraz Antonina Wróblewska (Miasto Jest Nasze).

Szefem naszego wspólnego klubu jest Krzysztof Michalski, który również został wybrany na funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Dzielnicy.

Nowy Zarząd Dzielnicy

Powołanie nowego Zarządu Dzielnicy to efekt trwających w ostatnim czasie negocjacji, za które z ramienia naszego klubu odpowiadali radni Krzysztof Michalski i Mariusz Borowski.

Dzięki porozumieniu pomiędzy naszym klubem a klubem Koalicji Obywatelskiej Rada Dzielnicy wybrała Gabrielę Szustek na stanowisko Burmistrza Dzielnicy Pragi-Północ oraz Sylwestra Klimiuka i Annę Tomaszewską na jej zastępców.

Nowe władze Pragi wspólnie z radnymi z obu klubów planują zmienić dotychczasowy kurs dzielnicy i postawić na współpracę z miastem oraz z osobami mieszkającymi na Pradze i z działającymi tu organizacjami pozarządowymi. Możecie oczekiwać zielonych zmian i przyśpieszenia obiecywanych dawno inwestycji.

Sylwetki radnych i wiceburmistrzów

Więcej informacji o osobach delegowanych ze stowarzyszenia do Zarządu Dzielnicy znajdziesz tutaj, a naszych radnych poznasz korzystając z tego linka. Do zobaczenia!

Porozumienie Dla Pragi Wybory 2024