Dziś rano członkowie naszego stowarzyszenia – Wanda Grudzień i Robert Migas-Mazur  – wspólnie z dzielnicowym radnym Grzegorzem Walkiewiczem, Janem Mencwelem z Miasto Jest Nasze, Wiktorią Popławską z Razem w Warszawie, miejskimi radnymi Agatą Diduszko-Zyglewską i Markiem Szolcem, posłankami Magdaleną Biejat i Hanną Gill-Piątek zaapelowali do prezydenta Rafał Trzaskowski o wprowadzenie zarządu komisarycznego w naszej dzielnicy.

Dlaczego Praga-Północ potrzebuje komisarza?

Próby zamiecenia pod dywan sprawy wyprowadzenia ponad 700 tys. zł z dzielnicowego budżetu na oświatę, kandydatura Jacka Wachowicza z „Kocham Pragę” na wiceburmistrza, zaniedbania w zarządzaniu mieniem komunalnym, które tylko w tym tygodniu doprowadziły jednego dnia do zawalenia się kamienicy przy ul. Brzeskiej i zalania betonem z pobliskiej budowy kamienicy przy ul. Radzymińskiej, to tylko ostatnia kropla, która przelała czarę goryczy.

Pamiętamy też szczucie na osoby w kryzysie bezdomności szukające pomocy przy 11 listopada 22, oddanie w najem współrządzącemu dzielnicą stowarzyszeniu “Kocham Pragę” miejskiego lokalu przy Targowej 32 na bardzo preferencyjnych warunkach, forsowanie kolejnych drogich pomników bez konsultacji z mieszkańcami, de facto zniszczenie zrewitalizowanego kilka lat temu skweru przy ul. Floriańskiej po to, by postawić tam uciążliwą dla mieszkańców tężnię, czy manipulowanie opinią publiczną w sprawie budowy Centrum Restart w dawnym skrzydle B Szpitala Praskiego poprzez m.in. nieprawdziwy przekaz o likwidowaniu samego szpitala.

Nie ma zgody na takie traktowanie mieszkańców!

Mówimy DOŚĆ takiemu podejściu do potrzeb prażan i prażanek oraz do ich opinii. Apelujemy o to, by radni dzielnicy przestali skupiać się na kalkulacjach politycznych, a zaczęli dbać o dobro Pragi, jej mieszkańców i mieszkanek. Apelujemy o to, by prezydent Rafał Trzaskowski wykorzystał możliwości, które daje mu ustawa warszawska oraz statut dzielnicy, i wycofał pełnomocnictwa dla obecnego zarządu Pragi-Północ i zamiast tego wprowadził zarząd komisaryczny.

Zapis konferencji prasowej znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.