Sadzimy dla Pragi! Wiemy już na pewno, że prażanki i prażanie chcą poprawy stanu zieleni w naszej dzielnicy; potwierdzają to chociażby wyniki głosowania w ostatniej edycji Budżetu Obywatelskiego, czy ogromna popularność inicjatywy #ZaadoptujDonicę.

Jesień, nawet ta późna, to doskonały czas na sadzenie cebul kwiatów wiosennych ?? Dlatego tym razem, w ramach naszych działań pod zbiorczą nazwą #ZieleńDlaPragi, inicjujemy akcję #SadzimyDlaPragi! Zachęcamy Was do kupowania i sadzenia cebul krokusów, przebiśniegów, szafirków i tulipanów; narcyzy, hiacynty, żonkile i czosnki ozdobne też są mile widziane!

Jak zacząć?

? Każda i każdy z Was może się do tego przyczynić, sadząc cebule kwiatów wiosennych na swoich podwórkach i w bliskiej okolicy! Zachęcamy do tego również kadrę pedagogiczną oraz uczennice i uczniów praskich szkół i przedszkoli.

? Warto wybierać takie miejsca, gdzie roślinom nie będzie groziło skoszenie (również przed placówkami edukacyjnymi).

? Cebule kwiatowe kupicie zarówno w centrach ogrodniczych, jak i w sklepach wielobranżowych, a nawet w niektórych sieciówkach spożywczych. Nie są drogie, a na wiosnę sprawią nam wszystkim wiele radości!

Nasze działania

Czekamy też na realizację naszego zwycięskiego projektu z poprzedniej edycji Budżetu Obywatelskiego („Kwiaty dla Pragi” ???), który również zakładał takie nasadzenia. Już niebawem w pięciu lokalizacjach (Szanajcy, Namysłowska, skwer Żurowskiego, plac Hallera) pojawią się kwiatowe cebulki jako efekt projektu.

Zapraszajcie do tych działań swoich sąsiadów, sąsiadki, podopiecznych, przyjaciół. A my sami #SadzimydlaPragi również z praskimi przedsiębiorczyniami, przedsiębiorcami i twórcami kultury ???

Nasz apel w tej sprawie opublikowaliśmy na Facebooku 6 października. Zaprosiliśmy też do współpracy Zarząd Praskich Terenów Publicznych. Odpowiedzialni za zieleń urzędnicy ustosunkowali się do tej inicjatywy pozytywnie. W efekcie w sobotę 24 października kwiatowe cebule ???? pojawią się m.in. na skwerze przy Brzeskiej (posadzimy je tam wspólnie). Sadząc w swojej okolicy, pamiętajcie o środkach ostrożności ze względu na COVID-19 ?

Sadzimy dla Pragi!

Chcielibyśmy, aby wiosną Praga rozkwitła tak, jak nigdy wcześniej. Prosimy o zdjęcia z sadzenia cebulek na Instagramie wraz z hasztagiem #SadzimyDlaPragi – możecie też przesłać je bezpośrednio do nas, z chęcią pokażemy światu jak wspólnie Sadzimy dla Pragi ???