Nadeszła wiosna, a my zaczęliśmy wielkie, długofalowe sprzątanie Pragi w podgrupach!

Zachęcamy Was do dołączania! Miejsc do uprzątnięcia nie brakuje. Poniżej dokumentacja rodzinnego sprzątania na Golędzinowie, za którego organizację dziękujemy Urszuli Bojanowicz ??♻️???

?? Planowaliśmy „pospolite ruszenie”, ale obostrzenia pandemiczne – póki co – na to nie pozwalają. Nie ma natomiast żadnych przeciwwskazań do rozproszonych działań porządkowych w małych podgrupach: rodziny, przyjaciółki, przyjaciele, koleżanki i koledzy z pracy, znajomi ze szkoły, sąsiadki, sąsiedzi! Dołączajcie do naszej akcji i dzielcie się z nami zdjęciami uprzątniętych miejsc: przed i po❗️
??Zapraszamy do udostępniania naszego wpisu i namawania innych do podobnych działań, np. poprzez „nominacje” na Facebooku ?
??Dzielcie się też z nami adresami miejsc do uprzątnięcia.
??Dość zbiorowego narzekania, nadeszła pora wielkiego sprzątania❗️ ? ? #SprzątamyDlaPragi ♻️?

To, czego Ula nie dała rady zrobić we dwójkę, posprzątaliśmy razem z nią tydzień później! ??♻️?☀️ Po sprzątaniu była też chwila na krótki piknik nad Wisłą ?? ? ☕️

Natomiast po sprzątaniu Golędzinowa przyszedł czas na przeciwległy biegun Pragi. Te 8 worków to efekt szybkiego sprzątania fragmentu Szmulek bliżej torów kolejowych. Śmieci niestety nie brakuje ☹. Bardzo zachęcamy Was do sprzątania Waszych okolic i do dzielenia się z nami zdjęciami PRZED i PO. Działać można w małych podgrupach lub nawet indywidualnie. Posprzątajmy wspólnie naszą dzielnicę!