List otwarty w sprawie problemów z gospodarowaniem odpadami na Pradze-Północ
Poniżej prezentujemy treść listu otwartego ws. gospodarowania odpadami w Warszawie, jaki opublikowano na łamach „Gazety Wyborczej”. Chcieliśmy przedstawić w nim praską perspektywę na śmieciowy problem stolicy. List otwarty Szanowni Państwo, tocząca się w ostatnich dniach na łamach “Gazety Stołecznej” dyskusja dotycząca gospodarowania odpadami w Warszawie zachęciła nas do zabrania głosu w tej sprawie. Przypomnijmy –…








Skończmy z zaśmiecaniem miasta! Czas na dobrze zaprojektowany miejski śmietnik
Jedno wspólne podwórko, każdy śmietnik z innej bajki i wszystkie za małe, bez odrębnej przestrzeni na odpady gabarytowe; o kwestiach estetycznych już nawet nie wspominając… Ograniczanie produkcji odpadów to podstawa, ale odpowiednie śmietniki też są ważne. Zabiegamy o nie od dawna. Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego – po naszych licznych apelach w tej sprawie – powoli…
Czytaj więcej